پیشنهاد مدیرکل زندان های استان با استقبال مدیرکل اوقاف و امور خیریه یزد همراه شد؛ ایجاد موقوفه برای آزادی زندانیان

مدیرکل زندان های استان در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه یزد از پیشنهاد ایجاد و ثبت موقوفه ای برای آزادی زندانیان پرده برداشت که با استقبال و حمایت مسئولین اداره کل اوقاف و امور خیریه همراه شد تا پس از تصمیم گیری در شورای عالی این اداره کل به عنوان اولویت های سال ۱۳۹۷ در دستور کار قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد در این نشست ضمن تقدیر از تعامل و همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه با اداره کل زندان ها گفت: اقدامات ارزشمندی در سایه تعامل با اداره کل اوقاف و امور خیریه و راستای اصلاح و تربیت مددجویان انجام شده که آثار و برکات آن مشهود است.
وی افزود: همچنین فعالیت های اثربخش و خوبی ویژه خانواده مددجویان با شعار کاهش آسیب های اجتماعی انجام شده و درحال اجرا است که با حمایت بیش از پیش اداره کل اوقاف و امور خیریه استان می توانیم شاهد بازخوردهای بهتر آن باشیم.
ذوالفعلی نژاد گزارشی از اقدامات صورت گرفته در زندان های استان ارائه داد و گفت: ۵ اندرزگاه زندان مرکزی به دارالحفظ قرآن کریم تبدیل شده و حدود ۷۰۰ نفر از مددجویان زندان های استان نیم الی ۳۰ جزء قرآن کریم را حفظ هستند که این مهم خود در کاهش جرایم و آسیب های زندان نقش بسیار موثری دارد.
مدیرکل زندان های استان یزد اظهار داشت: در حوزه پرسنلی نیز در سال گذشته ۱۳ عنوان برتر کشوری و منطقه ای توسط کارکنان زندان های استان در مسابقات قرآنی کسب شده است.
وی افزود: ۱۱۰ محفل انس با قرآن در زندان های استان یزد برگزار شده که غالبا قاریان برجسته استان و کشور با همکاری و تعامل اداره کل اوقاف و امور خیریه در آن حضور داشتند.
رضا ذوالفعلی نژاد خاطرنشان کرد: استفاده از شیوه های اصلاحی – تربیتی و همچنین اختیاری بودن کلاس های قرآنی باعث شده تا مددجویان با میل و انگیزه های خاصی در این دوره ها شرکت کرده و آموزش های قرآنی را فرا بگیرند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد نیز در این نشست با استقبال از پیشنهاد مدیرکل زندان های استان یزد برای ایجاد موقوفه آزادی زندانیان جرایم مالی اظهار داشت: جلب نظر خیرین برای ایجاد موقوفه ای برای آزادی زندانیان می تواند یکی از برنامه های امسال اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد باشد که برای نخستین بار در کشور بتواند خیرین را در جهت کمک به خانواده زندانیان و این امر خیر هدایت کند.

حجت الاسلام حسین زارع زاده در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه ظرفت همکاری با اداره کل زندان های استان در راستای توسعه فعالیت های قرآنی بسیار مساعد و فراهم است.
وی افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آمادگی صدور انواع مجوزهای لازم برای توسعه فعالیت های قرآنی در زندان را دارد.
زارع زاده با اشاره بر آثار قرآن در اصلاح و تربیت انسان ها گفت: انس با قرآن با هر انگیزه ای باعث تغییر و تحول در انسان می شود که این موضوع آدمی را به سمت خوشبختی و زندگی سالم هدایت می کند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*