استاندار یزد خبر داد؛ اهتمام استانداری برای حل مشکلات زندان های استان

مدیرکل زندان های استان یزد با استاندار دیدار و ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های اصلاحی و تربیتی مددجویان، مسائل و مشکلات زندان های استان را با استاندار یزد مطرح نمود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ استاندار یزد در این نشست ضمن تقدیر از زحمات صورت گرفته در زندان های استان گفت: یزد از گذشته جزء استان هایی بوده که کمترین میزان جرایم را داشته و تعداد زندانیان بومی در ندامتگاه های آن بسیار کم بوده اند.
محمود زمانی قمی با اشاره به اهتمام استانداری به حل مشکلات زندان های استان، اظهار داشت: در سال ۹۷ قطعا مدیران کل حوزه استانداری از پروژه کانون اصلاح و تربیت که با پیشرفت ۹۰ درصدی از سال ۹۱ به دلیل مشکلات مالی مسکوت مانده، بازدید نموده و برنامه ریزی اساسی درخصوص بهره برداری و راه اندازی این پروژه صورت خواهد گرفت.
وی در پایان افزود: مهندس صادقیان و مسئولین فنی و عمرانی استانداری درخصوص مشکلات آب زندان مرکزی جلسه ای با مسئولین اداره کل زندان های استان خواهند داشت و در حد امکان این دغدغه نیز مرتفع خواهد شد.
مدیرکل زندان های استان یزد در ابتدای این نشست گزارشی از وضعیت زندان های استان و مددجویان ارائه کرد و از حمایت های مسئولین استان و استانداری از مجموعه اداره کل زندان های استان قدردانی کرد.
رضا ذوالفعلی نژاد گفت: اجرای برنامه های توسعه قضایی در زندان های استان یزد نیز در دستور کار قرار دارد و با تلاش همکاران مجموعه زندان های استان، وضعیت مطلوبی در این زمینه داریم.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای توانمند ساختن مددجویان، گفت: باتوجه به بسترهای فراهم آمده در حوزه اشتغال و حرفه آموزی و فعالیت بیش از ۷۰ رشته آموزشی با همکاری دستگاه های مربوطه، هم اکنون بیش از نیمی از جمعیت زندان های استان در فعالیت های اشتغال و حرفه آموزی حضور مستمر و فعال دارند و درصد قابل توجهی از این افراد نیز تولیدکننده و مولد هستند.
این مقام مسئول همچنین گزارشی کامل از اقدامات اصلاحی و تربیتی صورت گرفته در زندان های استان ارائه داد و گفت: هم اکنون حدود ۷۰۰ نفر از مددجویان زندان های استان یزد حافظ نیم الی ۳۰ جزء قرآن کریم هستند و فعالیت های قرآنی را با جدیت در زندان دنبال می کنند.
وی همچنین گفت: بر اساس تحلیل آماری صورت گرفته هم اکنون ۳۴ درصد مددجویان زندان های استان یزد غیربومی هستند.
ذوالفعلی نژاد افزود: بر اساس دستورالعمل های سازمانی و اهمیت کاهش جمعیت کیفری زندان ها، تلاش ها و اقدامات ارزشمند زیادی در این خصوص انجام شده ولی بازهم تا استانداردهای سرانه فیزیکی برای هر نفر در زندان، فاصله داریم.
مدیرکل زندان های استان یزد گفت: علیرغم اعتبارات ضعیف عمرانی، سال گذشته با حمایت خیرین شاهد اقدامات خوب و اثرگزاری در زندان های استان یزد بودیم که در سال ۹۷ به یاری خدا با تکمیل این پروژه ها، ۳۷۰۰ متر مربع به فضای فیزیکی زندان های استان افزوده خواهد شد.
وی در پایان به مشکلات افت فشار آب در زندان و همچنین ضرورت ایجاد سیستم اطفای حریق در زندان اشاره کرد و راهکارهای لازم برای جلوگیری از مشکلات احتمالی را با استاندار یزد مطرح نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*