دوره پیشگری از اعتیاد ویژه خانواده های مددجویان زندان اردکان برگزار شد

با حضور ۵۴ نفر از خانواده های مددجویان، دوره پیشگری از اعتیاد در زندان اردکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان اردکان؛ مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان اردکان در آخرین روز از دوره پیشگری از اعتیاد که به منظور توانمند سازی و افزایش دانش عموم در خصوص مواد مخدر و در گروه خانواده های مددجویان زندان اردکان برگزار شد، از حضور حداکثری خانواده ها در این دوره خبر داد.

صالحی با تشکر از همه دست اندرکاران برگزاری این دوره آموزشی، سطح برگزاری این دوره را بسیار مطلوب ارزیابی کرد.

ابوالحسنی دادستان انقلاب و عمومی اردکان نیز با مثبت خواندن این کلاس ها بر لزوم تداوم آن تاکید کرد. وی با اشاره به اینکه بسیاری از خانواده های زندانیان تنها به دلیل عدم آشنایی با عوارض مواد مخدر و همچین قوانین مربوط به آن ممکن است خود در دام سودگران مرگ بیفتند و مسلما با افزایش آگاهی می توان از این مساله پیشگیری کرد.

مهدی شمالی مسئول روان درمانی زندان اردکان و مدرسه بخش روانشناسی این دوره آموزشی، با اشاره به اهمیت برگزاری این دوره های آموزشی گفت: در این دوره آموزشی بیش ۵۰ نفر از خانواده های مددجویان شرکت داشتند وی ادامه داد: در این دروه آموزشی که بصورت کارگاهی برگزار گردید، خانواده های مددجویان با مباحثی چون نیازها، رفتار ، انتخاب رفتارهای موثر در زندگی، مسئولیت پذیری، معناجویی، شیوه های فرزند پروری و همچنین نحوه برخورد با فرزندان دارای مشکل اعتیاد آشنا شدند.

وی افزود : بی شک پذیرش مسئولیت در زندگی اولین گام در تغییر بسیاری از رفتارها و افکار مخرب در زندگی است، لذا در این دوره بر این مقوله تاکید شد.

مسئول روان درمانی زندان نبود فضای شاد در بسیاری از خانوده های را ریشه بسیاری ازمشکلات خانوادگی و همچنین گرایش برخی از نوجونان و جوانان به مصرف مواد مخدر و بزه کاری دانست و ادامه داد: در این دوره آموزشی اعضای شرکت کننده آموختند تا در همین شرایط سخت چگونه سطح شادمانی را در خانواده خود افزایش دهند.

شمالی همچنین از نظر مساعد فرماندار شهرستان اردکان برای برگزاری این دوره های آموزشی در سطح عموم مردم خبر داد و گفت: خوشبختانه با پیشنهاد مرکز مشاوره زندان و موافقت فرماندار محترم شهرستان اردکان مقرر گردید که این دوره آموزشی برای عموم مردم نیز برگزار گردد.

 

DSC07013photo_۲۰۱۸-۰۱-۳۰_۱۱-۴0۳-۱۳photo_۲۰۱۸-۰۱-۳۰_۱۱-۴۳-۱۱photo_۲۰۱۸-۰۱-۳۰_۱۱-۴۳-۱۳photo_۲۰۱۸-۰۲-۰۱_۱۴-۵۴-۳۲

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*