ذوالفعلی نژاد در نشستی با قضات اجرای احکام یزد تاکید کرد؛ تاثیر کاهش جمعیت کیفری در اثرگذاری بیشتر اقدامات اصلاحی و تربیتی

نشست مدیرکل زندان های استان با قضات اجرای احکام دادگستری یزد با هدف تحقق برنامه های کاهش جمعیت کیفری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی یزد؛ در این نشست که با حضور دشتکیان، معاون دادستان مرکز استان و جمعی از مسئولین اداره کل زندان های یزد برگزار شد، رضا ذوالفعلی نژاد گفت: با تحقق برنامه های کاهش جمعیت کیفری زندان ها شاهد خدمات دهی مطلوب تر و برنامه های اصلاحی و تربیتی اثرگذارتر در زندان خواهیم بود.

مدیرکل زندان های استان افزود: در برخی از مواقع زندانی شدن یک فرد منجر به طلاق و پاشیده شدن یک خانواده می شود که از سوی دیگر آسیب های متعدد اجتماعی را در پی خواهد داشت.

وی ضمن تقدیر از همکاری و تعامل دستگاه قضایی با اداره کل زندان ها به منظور تحقق برنامه های کاهش جمعیت کیفری زندان ها گفت: برای تحکیم بنیان خانواده ها و کم کردن آسیب های اجتماعی باید به سمت حبس زدایی و استفاده از مجازات های جایگزین برویم.

ذوالفعلی نژاد همچنین به ارائه گزارشی از برنامه های کاهش جمعیت کیفری در زندان های استان پرداخت و همکاری بیشتر قضات اجرای احکام دادگستری را خواستار شد.

در ادامه دشتکیان معاون دادستان یزد و همچنین قضات به بیان راهکارهای اساسی برای اجرای مصوبات جلسه های کمیته کاهش جمعیت کیفری زندان ها پرداختند.

1

 

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*