مدیرکل زندان های استان یزد: مددجویان، مشاورین زندان را امین خود می دانند

مدیرکل زندان های استان یزد در جمع روانشناسان فعال در مجموعه ی زندان های استان گفت: اثرگزاری و اهمیت کار روانشناسان در زندان بر کسی پوشیده نیست و باید توجه ویژه ای به این مقوله بشود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد افزود: فشارهای روحی و روانی مددجویان در بدو ورود به زندان بسیار زیاد است و تنها کسی که می تواند از طریق راهکارهای علمی و منطقی آرامش را به مددجو هدیه کند، روانشناسان هستند.

وی گفت: امید دادن و تسکین مددجو در بدو ورود یکی از مهمترین بخش از اقدامات روانشناسان در زندان ها است تا ضمن همدردی با وی، راهکارهای درست و اصولی را به مددجو ارائه بدهد.

ذوالفعلی نژاد ادامه داد: به گواه بازدید کنندگان مرکز مشاوره و روندرمانی، مشاورین و روانشناسان زندان های استان عملکرد بسیار مطلوبی داشته و در مصاحبه هایی میدانی که از آنها گرفتند نیز، اظهار کردند که مددجویان، مشاورین زندان را امین خود می دانند.

مدیرکل زندان های استان یزد با تاکید بر غربالگری مددجویان و اجتماع درمانی عنوان کرد: آموزش ها باید بروز باشد و از کلیشه پرهیز کرد تا ضمن کمک به توانمندسازی و بازسازی روحی و روانی مددجو، شاهد اثرگزاری بیشتر این اقدامات باشیم.

وی افزود: هرچه آموزش ها کاربردی تر باشد، مخاطبین بیشتری به شرکت در کلاس های آموزشی روانشناسی روی می آورند و اثرگزاری آن بیشتار خواهد بود.

در ابتدای این نشست نیز، روانشناسان زندان های استان به ارائه نقطه نظرات خود پرداخته و مشکلات و مسائل خویش را در فضایی صمیمی با مدیرکل زندان های استان در میان گذاشتند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*