مدیرکل زندان های استان در نشست امضاء تفاهم نامه با فنی و حرفه ای: اشتغال و حرفه آموزی آمار بازگشت زندانیان را به صفر می رساند

تفاهم نامه همکاری اداره کل زندان های یزد  و اداره کل فنی و حرفه ای استان ، با حضور مدیران کل دو دستگاه امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ با هدف آموزش و همچنین فراهم نمودن توسعه فعالیت های اشتغال برای مددجویان، تفاهم نامه همکاری اداره کل زندان های استان و فنی و حرفه ای یزد امضاء مدیران کل دو دستگاه رسید.

مدیرکل زندان های استان یزد در این نشست با تاکید بر اهمیت و تاثیرگزاری اقدامات فنی و حرفه ای و اشتغال در زندان  گفت: آمار بازگشت زندانیانی که در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای شرکت می کنند و مشغول به کار می شوند ، نزدیک به صفر است که این موضوع نشان از اهمیت مباحث مربوط به اشتغال و آموزش های فنی و حرفه ای در زندان است.

رضا ذوالفعلی نژاد در این نشست که به میزبانی اداره کل زندان های استان برگزار شد، گفت:  بسیاری از بزهکاری ها ناشی از بیکاری و فقر است که در این رابطه اقدامات خوبی با هدف بکار گیری زندانیان در حوزه های اشتغال انجام شده و تعداد قابل توجهی از مددجویان در واحدهای تولیدی و اشتغال مشغول به فعالیت هستند و در کنار گذراندن دوران حبس خود، دستمزد می گیرند.

وی اظهار داشت: برای نخستین بار در استان یزد کارگاه اشتغال ویژه بانوان مددجو احداث شده و می تواند زمینه اشتغال ۴۰ نفر از زندانیان را فراهم کرده تا آنها نیز ضمن کسب درآمد و گذراندن حبس، از امتیازات مرخصی روزانه و رای باز استفاده کنند.

مدیرکل زندان های استان یزد گفت: انگیزه و استقبال مددجویان از دوره های آموزشی و فعالیت های اشتغال بسیار چشمگیر بوده و خروجی خوب آن هم نشان از ظرفیت های بالای اقدامات اشتغال زایی در زندان ها است و این خود باعث دلگرمی زندانبانان شده است.

ذوالفعلی نژاد در ادامه ضمن تقدیر از بنیادتعاون زندانیان استان یزد افزود: بنیاد تعاون زندانیان نیز با احداث فروشگاه عرضه محصولات و صنایع دستی زندانیان در شهر، از مددجویان در حوزه های اشتغال و حرفه آموزی حمایت کرده که این موضوع هم در ارتقاء روحیه و انگیزه زندانیان به فعالیت های اشتغال تاثیر بسزایی داشته است.

وی ادامه داد: فروش محصولات زندانیان در شهر باعث تغییر نگرش مردم و جامعه نسبت به زندان و مددجویان می شود که این نیز یکی از مهمترین اهداف برای توسعه اشتغال است.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد نیز در این نشست گفت: خوشحال هستیم که اداره کل زندان های استان از نحوه خدمات رسانی مربیان ما راضی است و امیدواریم با توسعه این همکاری ها شاهد کم شدن بیکاری در جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی باشیم.

علی افضلی عنوان کرد: کلاس های آموزشی فنی و حرفه ای صرفا برای زندانیان نخواهد بود بلکه خانواده مددجویان و حتی پرسنل نیز می توانند در قالب این تفاهم نامه از دوره های آموزشی فنی و حرفه ای استفاده و گواهی مهارت دریافت کنند.

در ادامه این نشست نیز مدیران کل دو دستگاه با حضور در زندان مرکزی، از فعالیت های اشتغال و حرفه آموزی بازدید و همچنین تفاهم نامه مشترک بین اداره کل زندان های استان و فنی و حرفه ای را امضا کردند.

1 2 3 4 5 6

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*