مدیر زندان مرکزی یزد: دقت بالا و باهوشی مراقبین باعث بالا رفتن امنیت و اقتدار زندانبانی می شود

مدیر زندان مرکزی یزد در نشستی با حضور مراقبین این ندامتگاه گفت: دقت بالا و باهوشی مراقبین در امر بازرسی زندان، باعث بالا رفتن امنیت و اقتدار زندانبانی می شود.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی یزد؛ حمیدرضا زارع در این نشست با اشاره به حدیثی از نبی مکرم اسلام درباره نظم و انضباط گفت: نظم و انضباط در هرکاری باعث افزایش بهره وری می شود که در زندانبانی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و از مراقبین انتظار می رود این اصل مهم در امر زندانبانی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

حمیدرضا زارع با تاکید بر مطالعه و اجرای آیین نامه سازمان زندان ها گفت: مراقبین باید اشرافیت کامل به آیین نامه سازمان زندان ها داشته باشند و ضمن پرهیز از هرگونه بدرفتاری با مددجویان، طبق دستورالعمل های سازمانی با افراد خاطی رفتار کنند.

وی اظهار داشت: باهوشی و دقت بالا در امر بازرسی  زندان باعث بالا رفتن امنیت و اقتدار زندانبانی شده و از سوی دیگر تاثیر بسزایی در کاهش آسیب های زندان دارد.

زارع همچنین گفت: توجه به سرشماری و آمارگیری زندانیان از نکات مهم دیگری است که رعایت مقررات، دقت بالا و عدم اعتماد به زندانی در کمال احترام را می طلبد.

مدیر زندان مرکزی یزد افزود: زندانبانی شغلی سخت و طاقت فرسا است و مشکلات خاص خودش را دارد که تعامل و همدلی در مجموعه حرف اول را می زند و لازمه پیشرفت است.

در ابتدای این نشست نیز مراقبین به بیان صحبت ها و اظهارات خود پرداختند.

 

1 2

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*