مدیرکل زندان های استان یزدتاکید کرد؛ نقش زندانبانان در امنیت جامعه

مدیرکل زندان های استان یزد در نشست کمیته امنیتی این مجموعه که با حضور روسای زندان ها، معاونین اداره کل و جمعی از مسئولین ستادی مربوطه برگزار شد، گفت: بخشی از امنیت در جامعه وظیفه ما زندانبانان است و نباید از هیچ کوششی در این زمینه دریغ کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد ؛ رضا ذوالفعلی نژاد در این نشست گفت: مجرمین برای مدتی بنا به تصمیم قانون گذار باید در زندان بگذرانند فلذا ما زندانبانان باید ضمن آگاهی و اشرافیت کامل از شرح وظایف کمیته امنیتی ، بستر اقدامات اصلاحی و تربیتی را فراهم کنیم.

وی افزود: امنیت می بایست به گونه ای در زندان ها رقم بخورد که احتمال وقوع هیچ حادثه ای وجود نداشته باشد و اگر مشکلی متوجه زندان شد، اقدامات پیشگیرانه ای که از قبل پیش بینی شده بوده در کمترین زمان و هزینه ممکن آن مشکل را پوشش دهد.

ذوالفعلی نژاد همچنین با اشاره به آمادگی مسئولین ستادی و روسای زندان ها به منظور اخذ تصمیمات درست و منطقی در مواقع ضروری و حوادث غیرمترقبه مثل زلزله ، آتش سوزی و … گفت: در کنار امنیت ، تهدیدهای امنیتی یا بروز حادثه را که احتمال خطر آن وجود داشته باشد را باید جدی گرفت تا مسئولین با رعایت خونسردی بتوانند موضوع را مدیریت کنند.

وی ضمن تشریح انواع تهدیدات در زندانبانی گفت: نیروی انسانی نقش مهمی در امنیت زندان ها دارد و باید به واسطه توسعه فرهنگ و آموزش های لازم، نیروهای انسانی را در مقابل آسیب های زندان توجیه کرد تا در مواقع ضروری و حساس مشکلات مدیریت شود.

مدیرکل زندان های استان یزد تاکید کرد: کلیه اقدامات عمرانی و اجرایی که به نوعی با مقوله امنیت در ارتباط است، باید در کمیته امنیتی مطرح و اجرای مصوبات نشست کمیته امنیتی نیز ضروری است.

رضا ذوالفعلی نژاد در ادامه اظهار داشت: استفاده بهینه از دوربین های مداربسته مستلزم کنترل دقیق آنها است فلذا افرادی که برای کنترل دوربین های مداربسته انتخاب می شوند می بایست شرایط مناسب برای انجام این وظیفه را داشته باشند و عملکرد های خود را به صورت ماهیانه ارائه بدهند.

وی گفت: ما باید بیشترین هم و غم خود را در ورودی زندان ها برای جلوگیری از ورود مواد ممنوعه بگذاریم چراکه زندانیان نزد ما امانت هستند و باید بگونه ای رفتار کنیم که شرمنده خانواده مددجویان نشویم چراکه اگر خدای ناکرده سهل انگاری صورت بگیرد، در گناه آنها شریک هستیم.

ذوالفعلی نژاد تاکید کرد: بازداشتگاه های امنیتی نیز مورد بازدید ، توجه و نظارت مسئولین ستادی مربوطه قرار گرفته و نواقص و ایرادات احتمالی برطرف شود.

در ابتدای این نشست نیز حکیمی رئیس اداره حفاظت اطلاعات گزارشی از اجرای مصوبات نشست پیشین ارائه داد و سپس حاضرین در نشست به ایراد نقطه نظرات خود پرداختند.

1 2 3

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*