جلسه پرسش و پاسخ کارکنان با مدیرکل زندان های یزد برگزار شد

نشست پرسش پاسخ کارکنان زندان مرکزی و اداره کل با مدیرکل زندان های یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های یزد؛ نشست پرسش و پاسخ مدیرکل زندانهای یزد با کارکنان اداره کل و زندان مرکزی در تالار غدیر زندان مرکزی  برگزار شد

این نشست با حضور مدیرکل،معاونین،مدیر زندان مرکزی و جمعی از مسئولین اداره کل و زندان مرکزی انجام شد.

رضا ذوالفعلی نژاد مدیرکل زندان های یزد به همراه معاونین  در این نشست ضمن شنیدن تمام انتقادات،پیشنهادات و نظرات به سئوالات و ابهامات موجود پاسخ گفتند.

مدیرکل زندان های یزد در این نشست رفتار صحیح و مثبت اندیشی را  فاکتور بسیار مهمی در توفیق و ترقی هرفرد قلمداد نمود و عنوان کرد: رفتار هر فرد می تواند عامل تعیین کننده ای برای توفیق وی در زندگی باشد چرا که اگر هرکدام از ما در مسئولیت خود منتظر باشیم تااتفاق هیجان انگیزی رخ بدهد و در قبال آن توانمندی خود را نشان بدهیم شاید باید مدت ها منتظر بود درحالی که افراد موفق و مثبت اندیش با تلاش و رفتار خود اتفاقات خوب و شایسته را رقم می زنند.

ذوالفعلی نژاد با اشاره به اینکه در مجموعه ما هیچ کار کوچک و بی ارزشی وجود ندارد که خوب انجامش ندهیم تاکید کرد: شرعا و قانونا وظیفه داریم تا کاری که به هرکدام از ما سپرده شده با دقت و به نحو احسن به سرانجام برسانیم بویژه در مجموعه زندان که هر فعالیت  حساسیت و اهمیت خود را دارد و شاید اولین اشتباه آخرین اشتباه باشد.

وی با تاکید بر جدیت و قاطعیت در کارها افزود: باید تک تک افراد و کارها برای ما مهم باشند و هیچ تضادی بین قاطعیت و جدیت و رفتار مهربانانه با همکاران و پرسنل تحت امر و مددجویان وجود ندارد.

مدیرکل زندان های یزد روزمرگی و بی تفاوتی نسبت به وظایف محوله را آفت خدمت قلمداد نمود و از همه کارکنان خواست نسبت به خلق فرصت ها جدید تلاش کنند و با دیدی باز و با نگاهی مثبت از پیشرفت  نیروهای فعال الگو برداری کنید.

ذوالفعلی نژاد عملکرد زندان های یزد را حاصل تلاش تک تک کارکنان و مسئولین این مجموعه عنوان نمود و از همکاران خواست با حسن نیت در مورد اقدامات وتصمیماتی که در سطح مجموعه گرفته می شود رفتار کنند و خاطر نشان کرد: برخی سخت گیری ها و یا برخی تاکیدات و دستورالعمل ها برای کمک به همکاران و جلوگیری از حوادثی ناخوشایند است که بازرسی و دقت در ورود و خروج ها مصداق علنی این موضوع می باشد.

مدیرکل زندانهای یزد با تاکید بر اینکه در ازای فرصت خدمت و حقوقی که میگیریم مسئول هستیم و زندگی و خانواده و جامعه از نوع خدمت و دلسوزی ما تاثیر خواهند پذیرفت افزود: همه در پیشگاه حضرت حق مسئولیم و اگر خدای ناکرده بدلیل سهل انگاری و یا کوتاهی ما اتفاقی برای یک مددجو بی افتد یا بخاطر یک اشتباه برداشت و قضاوت ما مشکلی برای همکاران خود ایجاد کنیم باید جواب گو باشیم.

وی همچنین افزود: در نقل قول و بازگو کردن مطالب و حتی در گزارش و مطالبی که می نویسید باید بسیار مراقب بود تا یک اشتباه ما در نقل قول باعث شائبه و ذهنیت منفی در مجموعه نشود که گاها یک مطلب اشتباه و برداشت ناصحیح باعث می شود انگیزه ر از کارکنان گرفته شود.

ذوالفعلی نژاد نقل و انتقالات مسئولین و همکاران در سطح مجموعه را یک اتفاق عادی عنوان نمود و تغییر و تحول را وسیله ای برای پیشرفت و افزایش انگیزه همکاران برشمرد ومتذکر شد: جابجایی همکاران در پست های مختلف با نگاهی خیرخواهانه و  دلسوزانه و با مشورت و تفکر و تعقل صورت می گیرد تا منافع سازمان و همکار ان هر دو در حد توان تامین گردد.

مدیرکل زندان های یزد با تذکر در مورد نقد منصفانه و بجا افزود:بدوراز مردانگی و انصاف است که نقدهای وارده به یک نفر را بدون حضور وی ویا بعد از اتمام مسئولیتش بیان کنیم چراکه ما کارکنان مجموعه زندانها از الگو هایی چون شهید لاجوردی و شهید دکتر آیت ا… بهشتی آموختیم که برخورد تلخ صادقانه بر رفتار و حرکات منافق گونه برتری و اولویت دارد.

 

مدیرکل زندان ها یزد توجه به خانواده را مورد تاکید قرار داد وبا اشاره به  فشار کاری مجموعه و اثرات آن بر فرد و خانواده از همکاران خواست از  امکانات و وسایل رفاهی و ورزشی تهیه شده و برنامه های هماهنگ شده نهایت استفاده را ببرند تا سلامتی و نشاط خود را همچنان حفظ نمایند.

در پایان مراسم نیز ۴ نفر از همکاران زندان مرکزی که در موضوع کشف مواد و جدیت در وظیفه خود شاخص بودند مورد تجلیل قرار گرفتند

 

IMG_4184 IMG_4186 IMG_4201 IMG_4211 IMG_4223 IMG_4228

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*