گرامیداشت هفته نیروی انتظامی؛ تجلیل از پرسنل ناجا و فرماندهان یگان حفاظت زندان های یزد

 آیین تجلیل از فرماندهان یگان حفاظت و کارکنان ناجا شاغل در  زندانهای استان یزد با حضور ذوالفعلی نژاد مدیرکل ، حکیمی فرد دادستان نظامی استان و جمعی از مسئولین اداره کل و زندان مرکزی یزد در سالن شهید بهشتی اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های یزد؛ آیین تجلیل از فرماندهان یگان حفاظت و کارکنان ناجا شاغل در  زندانهای استان یزد با حضور ذوالفعلی نژاد مدیرکل ، حکیمی فرد دادستان نظامی استان و جمعی از مسئولین اداره کل و زندان مرکزی یزد در سالن شهید بهشتی اداره کل برگزار شد.

در این مراسم که بمناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد مدیرکل زندان های یزد ضمن تقدیر از فعالیت یگان حفاظت مجموعه زندان های یزد و کارکنان ناجا شاغل در این یگان از امنیت بعنوان یک نیاز ضروری نام برد و تاکید نمود: احساس امنیت برای مردم یک جامعه گاها از خود امنیت برتر است ودر سایه احساس امنیت است که شاهد شکوفا شدن استعداد ها و پویا شدن فرهنگ و اقتصاد خواهیم بود.

ذوالفعلی نژاد با اشاره به ناامنی و مشکلاتی که در کشورهای اطراف ایران وجود دارد اذعان نمود: درحال حاضر به برکت  اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) و تلاش های شبانه روزی زحمتکشان نیروی انتظامی شاهد بودیم علی رغم تلاش معاندین  اجتماعات عظیم مردمی در تاسوعا و عاشورای حسینی در کمال امنیت و آرامش برگزار گردید.

مدیرکل زندان های استان یزد امنیت را از نیاز های ضروری انسان ها دانست و نام پلیس را تداعی کننده امنیت در اذهان مردم عنوان نمود و  تاکید کرد:فعالیتی به ثمر نخواهد رسید مگر در سایه امنیت.

وی افزود: نیروی انتظامی بیشترین ارتباط را با مردم در سطح کشور دارد  وامروزه حضور نیروی انتظامی در زندگی مردم و ارامش جامعه احساس می شود  و نیرو انتظامی باید به این توفیق خدمتگذاری و این تعامل و ارتباط با مردم به خود ببالد .

ذوالفعلی نژاد با اشاره به وضعیت کنونی  و آرامش قابل تقدیر در سطح زندان های یزد گفت: اگر فرار یا ناامنی یا اتفاقات ناگوار در سطح زندان های استان وجود ندارد هم اینها به برکت تلاش های یگان حفاظت و تعامل کارکنان و مجموعه یگان و هوشیاری فرماندهان است.

وی افزود : هرچند که در این مدت به حمد الهی خطر خاص و موضوع ناگواری در سطح زندان های یزد رخ نداده است اما باید همواره نسبت به امنیت بیرونی و داخلی زندان حساس باشیم  و موارد مشکوک را پیگری کنیم و همچنین دستورات و تاکیدات هوشیاری سازمان و دلسوزان را جدی گرفته و با دقت لازم به آن عمل نمود.

مدیرکل زندانهای یزد نیروهای وظیفه را جوان ترین همکاران مجموعه زندان ها قلمداد نمود و از فرماندهان یگان حفاظت خواست با حساسیت و ظرافت خاص با آنان برخورد نمایند وخاطرنشان نمود: انتظار می رود با نیروهای وظیفه رفتاری پدرگونه همراه باقاطعیت و ظرافت صورت بگیرد چرا که این نیروها علاوه بر شرایط خاص جوانی از مجموعه خانواده و مدرسه وارد محیطی نظامی شده اند و قرار است در مدت خدمت از ما زندگی کردن و ارتباط با مردم و جامعه را بیاموزند.

ذوالفعلی نژاد درخصوص حوادثی که  گاها از سوی نیروهای وظیفه رخ می دهد متذکر شد :  باید دقت کنیم دستورات  ما براساس لجاجت  و هوای نفس نباشد چرا که این نیروی جوان پرانرژی و پراحساس احتمال دارد در مقابل اوامری که برایش قابل هضم نباشد واکنش ناخوشایندی بروز دهد.

وی افزود:باید با نیروهای جوان صبور بود و در عین حال منطقی،عاقلانه ، دلسوزانه و با قاطعیت برخورد نمود.

 درادامه حکیمی فرد دادستان نظامی استان تعامل شایسته مجموعه زندان های یزد با نیروهای نظامی و انتظامی را قابل تقدیر عنوان نمود و گفت: تعامل شایسته مجموعه مدیریت زندان های یزد با نیروهای نظامی و انتظامی باعث شده تا کمک شایانی به  تحقق عدالت در سطح استان صورت پذیرد.

دادستان نظانی استان نام نیروی انتظامی را مایه ثبات و نشاط و امنیت دانست و افزود: بخش قابل توجهی از امنیت جامعه،مرزها و حتی خارج از مرزها مدیون تلاش ها و جان فشانی این نیروها است که بخاطر علاقه به مردم،ولایت و سرزمینشان  سختی ها را تحمل و شهدایی را در این راستا تقدیم نموده اند.

حکیمی فرد نیروهای انتظامی در شهرها را بعنوان بازوی قدرتمند  قوه قضائیه در راستای نهادینه نمودن عدالت معرفی و اذعان نمود: این نیروها  در موضوع پیشگیری از جرم نیز با تشکیل کمیته ها و کارگروه های مختلف و ارائه آموزش های گوناگون وارد میدان شده اند

وی همچنین افزود: کشف و تحقیق و بررسی بسیاری از پرونده های قضایی نیز  با تلاش دلسوزان نیروی انتظامی در حال انجام است و حتی در سطح استان با پیگیری این نیروها بسیاری از مخاطرات کشف و خنثی شده است.

 شایان ذکر است در ابتدای این مراسم سرهنگ حسین کمال فرمانده یگاه حفاظت زندان های استان یزد نیز ضمن ارائه گزارش کامل از فعالیت های صورت گرفته بر آمادگی و همراهی نیروها برای ایجاد امنیت و آرامش در سطح زندان ها تاکید نمود.

وی با اشاره به کلام امیرمومنان افسر فعال و مقتدر را آن کسی معرفی نمود که بتواند خشم را بابردباری و ملایمت را با متانت بخوبی بیامیزد.

 

در پایان نیز از فرماندهان یگان حفاظت و کارکنان ناجای شاغل در مجموعه زندان های یزد تقدیر شد.

IMG_1699 IMG_1689 IMG_1693   IMG_1670 IMG_1703 IMG_1713 IMG_1733 IMG_1740 IMG_1752 IMG_1818

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*