مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد خبر داد؛ اعطای تسهیلات اشتغال به مددجویان واجدالشرایط تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) یزد در دیدار با مدیرکل زندان های استان گفت: مددجویان و خانواده زندانیان تحت پوشش کمیته امداد می توانند از تسهیلات اشتغال تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ محسن علیزاده افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) نهادی برآمده از نفسِ حق امام خمینی است و همواره در تلاش است تا بتواند به انواع مختلف قشر نیازمند و محروم را مورد حمایت قرار دهد.

وی درخصوص فعالیت های صورت گرفته در زندان های استان گفت: اقدامات خوبی در راستای اصلاح و تربیت مددجویان انجام می شود و کمیته امداد استان نیز آمادگی دارد تا در حد توان از زندانیان و خانواده مددجویان محروم و نیازمند حمایت هایی در حد توان و بضاعت خود انجام دهد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) یزد درخصوص حمایت از مددجویان نیازمند مجموعه زندان های استان اظهار داشت:  شرایط ضمانت تسهیلات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت برای نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد نسبت به سایر بانک‌ها آسان‌تر است و از این طریق می توانیم به زندانیان واجدشرایط تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال زایی بدهیم.

 

مدیرکل زندان های استان یزد نیز در این دیدار گفت: خوشبختانه ارتباط خوب و تعامل سازنده ای بین دو دستگاه اداره زندان ها و کمیته امداد امام خمینی در استان یزد وجود دارد که امیدواریم با توجه به مشکلات موجود فرهنگی و اقتصادی که متوجه قشر نیازمند جامعه است، با کمک یکدیگر به حداقل برسانیم.

رضا ذوالفعلی نژاد با تشریح اقدامات اصلاحی و تربیتی صورت گرفته در زندان های استان افزود: زندانیان در ندامتگاه از کلیه خدمااتی که در جامعه وجود دارد بهره می برند و اقدامات موثری در زمینه های مختلف اصلاحی و تربیتی برای آنها انجام می دهد که نتایج ارزنده ای نیز در پی داشته ولی متاسفانه برخی از آنها پس از آزادی و جدا شدن از زندان، مورد حمایت های لازم قرار نمی گیرند و نگاه منفی جامعه نسبت به آنها در برخی از موارد منجر به ارتکاب مجدد جرم توسط وی می شود.

ذوالفعلی نژاد اظهار داشت: بازگشت سعادتمندانه و کامل مددجویان به جامعه نیازمند حمایت سایر دستگاه های اجرایی و ستادی استان است، ضمن اینکه باید با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مناسب، ذهنیت جامعه را نسبت به فرد اصلاح شده در زندان، تغییر داد تا او بتواند در بازگشت به اجتماع دچار مشکلات قبلی نشود.

وی در پایان گفت: آمار نشان داده است که مددجویانی که پس از آزادی وارد چرخه اشتغال می شوند، آمار بازگشت آنها به زندان بسیار پایین است.

photo_۲۰۱۷-۱۰-۰۴_۱۴-۵۹-۱۶ photo_۲۰۱۷-۱۰-۰۴_۱۴-۵۹-۱۹ photo_۲۰۱۷-۱۰-۰۴_۱۴-۵۹-۲۲

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*