آغاز اولین المپیاد ورزشی زندانیان اندرزگاه نسوان زندان مرکزی یزد

آیین افتتاحیه نخستین دوره مسابقات المپیاد ورزشی زندانیان اندرزگاه نسوان زندان مرکزی یزد با حضور جمعی از مدیران و مسئولین در مجموعه شهید لاجوردی این ندامتگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی یزد؛ مدیرکل زندان های استان یزد در این آیین ضمن تشکر از مسئولین برگزار کننده این جشنواره ورزشی و تعامل اداره ورزش و جوانان گفت: جشنواره های ورزشی که در دستورالعمل های سازمانی نیز بر توسعه و برگزاری باکیفیت آن تاکید شده است، همواره در سلامتی و تقویت روحیه مددجویان تاثیرات مثبت و بسزایی داشته است.

رضا ذوالفعلی نژاد افزود: توسعه فضاهای ورزشی اندرزگاه نسوان در اولویت های کاری ما است تا مددجویان بتوانند با تداوم فعالیت های ورزشی در مسیر سلامتی و تندرستی حرکت کنند.

وی با تاکید بر اهمیت ورزش در کاهش آسیب و رفتارهای پرخطر اظهار داشت: نهادینه شدن ورزش در مددجویان باعث می شود که از بسیاری آسیب ها و تهدیدات دور شده و در مسیر اصلاح و تربیت حرکت کند.

مسئول ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان نیز در این آیین گفت: مددجویان با توجه به ورزش و تداوم آن، میتوانند به آرامش رسیده و برای آینده خود برنامه ریزی بهتری داشته باشند.

دهقان ضمن تقدیر از مدیرکل و مسئولین زندان های استان به دلیل توجه به امورات ورزشی مددجویان گفت: باتوجه به اینکه مددجویان شهروندان جامعه محسوب می شوند و همچنین فضاهای ورزشی استان نیز خارج از محدوده زندان می باشد، اداره ورزش و جوانان در حد توان با مجموعه زندان ها درخصوص اعزام مربی و همچنین اعطای تجهیزات ورزشی همکاری خواهد کرد.

در ابتدای این مراسم نیز فرحناکی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان مرکزی یزد به ارائه گزارشی از فعالیت های ورزشی در زندان مرکزی یزد پرداخت.

گفتنی است در مراسم افتتاحیه این دوره از رقابت ها که در ۱۴ رشته ورزشی ویژه مددجویان اندرزگاه نسوان زندان مرکزی یزد برگزار می شود، مددجویان در قالب تیم ها و رشته های مختلف به رژه پرداختند و همچنین تیم های وشو دختران یزد و تیم باستانی کاران زندان مرکزی هم به اجرای برنامه پرداختند.

12641

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*