برای نخستین بار؛ سامانه نظارت الکترونیکی در یزد اجرا شد

در راستای تحقق اهداف کاهش جمعیت کیفری زندان ها و با موافقت رياست سازمان زندانهاي كشور، برای نخستین بار در یزد طرح استفاده از پابند الکترونیکی به اجرا درآمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ با پیگیری های کمیته کاهش جمعیت کیفری، معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری و مدیرکل زندان های استان سامانه نظارت الکترونیکی برای نخستین بار در یزد اجرا شد.

اجرای این طرح با حضور معاون دادستان یزد، مدیرکل زندان های استان و صورتجلسه نماینده مرکز مراقبت نظارت الکترونیکی زندان های یزد، با نصب پابند بر روی پای یکی از مددجویان اندرزگاه نسوان، انجام شد.

مدیرکل زندان های استان یزد در این باره گفت: اجرای طرح نظارت الکترونیکی می تواند نقش موثری در کاهش جمعیت کیفری زندان ها داشته باشد و توام با آن، در کاهش آسیب های جامعه نیز موثر خواهد بود.

رضا ذوالفعلی نژاد افزود: سامانه نظارت الکترونیکی که به عنوان پايلوت برای نخستین بار در یزد به اجرا درآمد، از این پس برای محکومین و مددجویان واجدالشرایط نیز قابل اجرا است.

وی در پایان اظهار داشت: در این طرح محکومین و مددجویان نباید از محدوده مشخص شده قانونی خارج شوند و نظارت نیز از طریق چی پی اس و سیستم های مختلف، کنترل می شود.

 

1 2 3

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*