مدیرکل زندان های استان یزد در نشست شورای اداری تاکید کرد؛ تاثیر برنامه ریزی ، نظم و آموزش در افزایش انگیزه کارکنان

شورای اداری استان با حضور مسئولین ستادی اداره کل و روسای زندان ها و بازداشتگاه های استان به میزبانی زندان اردکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ در این نشست مدیرکل زندان های استان یزد با اشاره به اینکه شورای اداری فرصتی برای ارتباط بیشتر و نزدیکتر بین نیروهای ستادی و زندان ها است عنوان کرد : در این نشست انتظار می رود در فضایی دوستانه مشکلات و ایرادات مطرح  و مباحث به چالش کشیده شود تا راهکار مناسب برای حل و فصل آن ها پیدا گردد.

رضا ذوالفعلی نژاد شورای اداری را فصل به چالش کشیدن فعالیت ها و برنامه های اجرایی دانست و تاکید کرد: فلسفه تشکیل شورای اداری نقد خودمان و قبول ضعف ها و برنامه ریزی صحیح برای رفع آنها است.

وی افزود: برخی از مشکلات مانند کمبود نیروی انسانی در اختیار مجموعه استانی نیست اما بسیاری از موارد و موضوعات هست که با همفکری و تدبیر لازم و دلسوزی همه واحدها می توان به نحواحسن به سرانجام رساند.

این مقام مسئول با تاکید بروظایف هرکدام از مدیران و کارکنان در قبال مجموعه زندان ها افزد: هر واحد باید دلسوزانه علاوه بر واحد خود دیگر واحد ها را نیز در نظر داشته باشند و بانگاهی جامع و دوستانه به رفع موانع کمک کنند.

ذوالفعلی نژاد مسئولیت های اداری را امانتی دانست  که برای مدتی کوتاه در اختیار برخی از افراد قرار می گیرد و از تمام مسئولین خواست نسبت به این امانت دقت و تلاش کافی داشته باشند و تاکید کرد: موقعیت کنونی فرصتی محدود برای هرکدام از ماهاست تا بتوانیم کار مفیدی انجام داده و گره ای را بگشاییم و کم کاری در حوزه مسئولیتی که به هرکدام از افراد سپرده شده قطعا خیانت در امانت خواهد بود.

وی افزود: البته هیچگاه انتظار بیش از حد توان افراد مدنظر نبوده و نیست ولی در حد وسع و توان مکلف به انجام وظایف هستیم.

مدیرکل زندان های یزد با اشاره به دستورالعمل و نامه های سازمانی  و اهمیت پاسخگویی به موقع مکاتبات افزود: انتظار می رود نامه های سازمانی در اسرع وقت و با حساسیت ویژه بخصوص در زمینه آمار و ارقام پاسخ داده شود و عدم پاسخگویی و یا فراموشی در این زمینه به هیچ وجه قابل قبول و زیبنده مجموعه زندان های یزد نیست.

ذوالقعلی نژاد با اشاره به اینکه کارکرد غیرمسئولانه یک کارمند گاها می تواند حیثیت یک سازمان و حتی جامعه ای را خدشه دارکند به تشریح  وظایف یک کارمند در حکومت اسلامی پرداخت و اصول حاکم بر اخلاق حرفه ای کار در اسلام  را برشمرد.

وی خدمتگذاری،امانت داری، پیگیری، انضباط کاری،مسئولیت پذیری،مهرورزی،خوشرفتاری،انتقادپذیری و عدم خودکامگی را از مهمترین اصول کارحرفه ای در اسلام  دانست و عنوان کرد : اگر بعنوان کارگزاران این نظام مقدس در عمل به این اصول پایبند و کوشا باشیم علاوه بر اینکه رضایت خدواند را در برخواهد داشت انگیزه و رضایت را در زیردستان و ارباب رجوع ایجاد خواهد نمود.

ذوالفعلی نژاد  نیروی انسانی در هر مجموعه ای را سرمایه اصلی آن مجموعه دانست واظهار نمود: پرسنل یک سازمان اعضای یک خانواده هستند که بعضا اختلاف یا تخلفاتی بین این اعضا بروز خواهد کرد اما در این موارد انتظار میرود  بدون سروصدا و جنجال این مشکل حل گردد و قطعا در یک خانواده هدف دیگر اعضا باید دست گیری و حمایت باشد.

مدیرکل زندان های یزد توجه به سرمایه انسانی، اشتغال معطوف به درآمد ، توجه به ظرفیت شبکه های استانی برای اطلاع رسانی فعالیت های زندان، رصد مداوم مسائل و مشکلات زندان، توجه بسیار دقیق به کیفیت غذای زندانیان، توجه به اسکان زندانیان و استفاده بهینه از اماکن زندان ، بازنگری در خدمات بهداشتی و درمانی، توسعه پرونده های شخصیتی زندانیان،تقویت انجمن های حمایت از خانواده زندانیان و توجه لازم به اعزام و بدرقه زندانیان را بخشی از انتظارات ریاست  معزز سازمان برشمرد و ابراز نمود: باید تاکیدات آن مقام مدنظر تمام مسئولین و روسای زندان ها قرار گیرد و برنامه ریزی ها و آموزش های پرسنل نیز در این راستا باشد تا به نتیجه مطلوب برسیم.

وی تاکید کرد: برنامه ریزی و نظم و همچنین  آموزش صحیح نیروی انسانی  می توان زمینه ساز افزایش انگیزه در کارکنان شود که این خود منجر به خدمت مطلوب تر خواهد شد.

مدیرکل زندان های یزد با تشکر از فعالیت های صورت گرفته از سوی واحد ها عنوان نمود: اقدامات بسیار خوب و موثری در مجموعه زندانهای یزد صورت گرفته است اما انتظار می رود در زمینه اشتغال ، خدمات بهداشتی و درمانی ، تست سلامت وغذای زندانیان  ونیز شفافیت در حوزه مالی تلاش و دقت بیشتری صورت گیرد.

ذوالفعلی نژاد در پایان  تغییرات مدیریت را اجتناب ناپذیر و زمینه ساز پیشرفت دانست و افزود: تغییرات اداری لازمه پیشرفت و تحرک در سازمان است که امیدواریم  با همراهی و همفکری همکاران  بتوانیم بهترین تحول را در مجموعه خود اجرا نماییم.

گفتنی است در این نشست ۴ساعته مسئولین تمام واحدها و روسای زندان ها مشکلات و مسائل و خواسته های خود را مطرح نمودند و دبیر شورای اداری نیز با اشاره به اهمیت مصوبات شورای اداری افزود:مصوبات این جلسه الزاما باید اجرا شود و پاسخ ها و گزارشات اجرایی باید مستند و به موقع باشد.

وی در پایان با اشاره به رصد فعالیت ها براساس موارد ثبت شده در سامانه ها و نرم افزار ها گفت: روسای زندان ها و ادارات ستادی باید حتما با نرم افزارهای مربوطه اشنا و اهتمام ویژه به استفاده از آن ها داشته باشند.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندان های استان یزد و دبیر شورای اداری نیز با اشاره به تاکید سازمان در مورد اشتغال زندانیان افزود:در زمینه اشتغال و تفاهم نامه ها باید پیگیری جدی صورت بگیرد تا بتوان اشتغال پایدار برای مددجویان ایجاد نمود.

محمدرضا رفیعی زاده با تاکید به ارسال عملکردها در زمینه کاهش آسیب عنوان نمود: جلسات کاهش آسیب زندان ها حتما باید باحضور روسای زندان ها برگزار و عملکرد شش ماهه در این زمینه ارسال گردد.

محمد سلیمی فرد معاون اداری مالی اداره کل  زندا نهای یزد نیز در این نشست با اشاره به ظرافت ها و حساسیت های مالی تاکید کرد:انتظار می رود روسای زندان ها و مسئولین ستادی آگاهی لازم در زمینه قانون بودجه و دستورالعمل ها در این زمینه داشته باشند

وی پاسخگویی مسئولین زندان  در طول شبانه روز را ضروری دانست و عنوان نمود:کار زندان ۲۴ ساعته است وباید در هر لحظه آماده و پاسخگو بود.

سلیمی به فعالیت های ستاد دیه در ایام ماه مبارک رمضان اشاره نمود و گفت: جشن های گلریزان و برنامه زنده تلویزیون ماه مهربانی برنامه های سنگین بود که ستاد دیه استان بخوبی آن ها را اجرا نمود.

در پایان این نشست از تلاش های اسلام افشون ، رئیس اداره قضایی و مدیرعامل ستاد دیه و همچنین ابراهیم عاشوری رئیس بازداشتگاه شهرستان خاتم نیز قدر دانی بعمل آمد.

1 2 3 6 5 4

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*