مدیرکل زندان های يزد در بازدید معاون برنامه و بودجه استان: تحقق اهداف اصلاحی و تربیتی نیازمند بستر مناسب و توجه مسئولین است

معاون  برنامه و بودجه  سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد به همراه مدیرکل زندان های استان از زندان مرکزی یزد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی یزد؛ محمدرضا نبی میبدی از نقاط مختلف زندان مرکزی یزد بازدید و با فعالیت های مختلف فنی و حرفه ای و اشتغال زندانیان آشنا و همچنین در جریان مشکلات این مرکز قرار گرفت.

مدیرکل زندان های استان یزد در حاشیه این بازدید گفت: شرایط امنیتی زندان و اهمیت آن، محدودیت ها و هزینه های انکار ناپذیری دارد که نمیتوان از آن چشم پوشی کرد.

رضا ذوالفعلی نژاد ضمن تقدیر از تعامل مسئولین استان با اداره کل زندان ها افزود: زندان شرایط حساسی دارد و نقش آن در امنیت و آرامش جامعه نیز کلیدی است، فلذا انتظار می رود مسئولین نسبت به مشکلات زندان توجه خاص و ویژه ای داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت مسائل امنیتی داخل زندان، افزود: راه اندازی و تجهیز سیستم های اطفای حریق و اعلام حریق در زندان مرکزی یزد مستلزم هزینه های زیادی است که نیازمند همراهی مسئولین استان است.

مدیرکل زندان های استان اظهار داشت: تحقق اهداف اصلاحی و تربیتی نیازمند بستر مناسب است که در این رابطه نیز لازم است به فضاسازی محیط زندان نیز توجه ویژه ای بشود چراکه جو روحی حاکم بر زندان باید به گونه ای باشد که شرایط را برای زندانیان تلطیف کند تا در بستر آرامش روحی، اقدامات اصلاحی و تربیتی اثربخشی خود را داشته باشد.

ذوالفعلی نژاد در پایان افزود: کمبود فضای فیزیکی زندان و همچنین تراکم جمعیت زندانیان مانع از طبقه بندی اصولی زندان شده است که امیدواریم با تخصیص بودجه مناسب و راه اندازی اندرزگاه جدید اتباع و افاغنه، بتوانیم تقسیم بندی مناسب و ۱۰۰درصدی مطابق با آیین نامه های سازمان زندان ها داشته باشیم.

 

1 2 3 4 5

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*