مددجویان زندان اردکان به مصرف سیگار “نه” گفتند

با حضور کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان و مرکز مشاوره و روان درمانی زندان راهکارهای کنترل دخانیات در زندان اردکان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی زندان اردکان؛ در راستای آموزش مهارت های زندگی و تغیر سبک زندگی، در کارگاه آموزشی که با حضور کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان و مرکز مشاوره و روان درمانی زندان اردکان برگزار شد. زندانیان راهکارهای کنترل دخانیات را فرا گرفتند.

مسئول مرکز مشاوره و رواندمانی زندان اردکان در ابتدای این کارگاه با تقدیر از همکاری مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان به ارائه گزارشی در خصوص برنامه های زندان در سال ۹۵ پرداخت.

مهدی شمالی با اشاره به اینکه مصرف سیگار مقدمه ای است برای مصرف مواد مخدر از زندانیان خواست تا با نگاهی رو به گذشته روند بیماری خود را بررسی نمایند. وی در ادامه با بیان اینکه بسیاری از خانواده ها با جایگزین کردن قلیان به جای سیگار عملا اعضای خانواده خود را نیز آسیب پذیر نموده اند گفت: با افزایش مراکز تفریحی ، ایجاد شور و نشاط  و اطلاع رسانی صحیح می توانیم در جهت جایگزین کردن برنامه های سرگرم کننده به جای مصرف دخانیات گام برداریم.

کارشناس مرکز بهداشت شهرستان اردکان نیز با اشاره به آسیب های ناشی از مصرف دخانیات، بر لزوم افزایش برنام های آموزشی در خانواده ها تاکید کرد.

سرافراز همچنین از آمادگی کامل مرکز بهداشت شهرستان اردکان برای کمک به متقاضیان ترک دخانیات خبر داد. وی همچنین از زندانیان متقاضی خواست تا با تکمیل فرم های مربوط به کنترل دخانیات در برنامه های این مرکز با جدیدت بیشتر شرکت نمایند.

در پایان برنامه نیز تعدادی از مددجویان به صورت نمادین با سیگارهای خود را معدوم کردند.

DSC09020 DSC09057 pd

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*