گزارشی از جشن های گلریزان در استان یزد

جشن های گلریزان ویژه آزادسازی زندانیان جرائم مالی غیرعمد در شهرستان های استان یزد در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ همزمان با ماه مبارک رمضان، این جشن ها طبق برنامه ریزی صورت گرفته و کمیته های تعیین شده در شهرستان های مختلف استان یزد آغاز شد.

دوازدهمین جشن گلریزان مرکز استان یزد با جمع آوری دو میلیارد و هفتصد و هشتاد میلیون ریال

دوازدهمین همایش جشن گلریزان یزد با حضور اسد الله کربلایی قدیر عضو هیئت مدیره ستاد دیه کشور، کوروش زارعی مدیرکل هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور، حبیبی رییس کل دادگستری استان یزد و رییس هیئت امنای نمایندگی ستاد دیه استان یزد، محمد علی طالبی معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد و دیگر مسئولین استان و خیرین شهر یزد در تالار شهید عباسپور شرکت برق منطقه ای یزد برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد به نقل از خبرنگار ایرنا : اسد الله کربلایی قدیر چهارشنبه شب در دوازدهمین جشن گلریزان یزد که در سالن شهید عباسپور برق منطقه ای یزد و با حضور جمعی از مدیران و خیران برگزار شد به تاریخچه برگزاری این جشن در کشور اشاره کرد و گفت: از زندانیانی که در این مدت آزاد شده اند ۴۷ هزار نفر محکومان مسائل مالی مثل دیه و نفقه و بقیه سایر جرائم بوده اند.

2M3A4845
وی ادامه داد: همکاری مردم و بخصوص خیران در سطح کشور در قالب اقشار مختلف در جشن های گلریزان در ماه مبارک رمضان همه ساله نسبت به گذشته رشد قابل توجهی داشته و سال به سال با فرهنگ سازی انجام گرفته شاهد مشارکت بیشتر همگان هستیم.
همچنین رئیس کل دادگستری استان و رئیس هیات امنای ستاد دیه یزد گفت: در سال گذشته در قالب جشن های گلریزان ۱۲۰ نفر زندانی جرائم غیر عمد با تامین افزون بر ۱۲۰ میلیار ریال از زندان آزاد شده اند.

2M3A4710
محمد رضا حبیبی افزود: هم اکنون ۱۶۳ نفر زندانی جرائم غیرعمد در زندان های استان هستند که برای آزادی آنها به افزون بر ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که امیدواریم خیران همراهی و حمایت کنند.

2M3A5096

در ادامه این جشن کوروش زارعی مدیرکل هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور در زمینه نقش هنرمندان در الگوسازی و جریان سازی برای کارهای خیر و انفاق و کمک به همنوع مطالبی بیان کرد.
وی ابراز امیدواری کرد تا هنرمندان در کنار مردم ، خیران و مسئولان برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در سطح کشور بیش از گذشته با ستادهای دیه همکاری جدی داشته باشند.
امسال در طول ماه مبارک رمضان در استان یزد ۱۰ جشن گلریزان برگزار می شود.

گفتنی است در این همایش از شکاتی که از بخش قابل ملاحظه از بدهی خود گذشت نموده دعوت و گفتگوی دو سویه با مجری داشتند و همچنین پخش مستند گزارشی از مددجویان جرایم و غیر عمد و خانواده ها دیگر برنامه این همایش بود.
۷۵۳۶/۶۱۹۷ خبرنگار:کاظم سبحان زاده**انتشار: فلاح

2M3A4825 2M3A4749 2M3A4724  2M3A4635

 

کمک ۱ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال خیران شهرستان اشکذر برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

سومین همایش جشن گلریزان شهرستان اشکذر با حضور امام‌جمعه و فرماندار شهرستان اشکذر، مسئولان دادگستری و اعضای ستاد دیه استان، خیرین و همچنین حضور پرشور مردم شهرستان در پارک بزرگ اشکذر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد؛ در ابتدای این مراسم امام‌جمعه اشکذر ماه رمضان را ماه مغفرت و بخشش الهی دانست و افزود: خیران و نیکوکاران باید در این ماه گامی جهت بخشش زندانیان و شاد کردن خانواده‌های آن‌ها بردارند.

حجت‌الاسلام طالبیان جشن گلریزان را تصویر خداپسندانه‌ای از شکوه انسانی دانست و تصریح کرد: از محبوب‌ترین کارها در پیشگاه خداوند شاد نمودن مسلمانان است.

در ادامه فرماندار اشکذر رسالت ستاد دیه را بسیار ارزشمند و قابل‌تقدیر برشمرد و افزود: جمع‌آوری و هدایت کمک‌های مردمی در جهت آزادسازی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد، عملی خداپسندانه و رضایت عامه مردم را در پی دارد.

علیرضا حجتی رییس هیئت پهلوانی زورخانه های استان یزد به تشریح تاریخچه گلریزان و جایگاه و اهمیت آن نزد ایرانیان پرداخت و از مردم خواست تا این فرهنگ را پاس داشته و هرکس به اندازه توان خود در این امر مشارک داشته باشد.

اسلام افشون مدیرعامل ستاد دیه استان هدف از برگزاری جشن گلریزان در شهرستان اشکذر را جذب کمک‌های خیرین و مردم برای کمک به محکومین مالی این شهرستان دانست و گفت: در حال حاضر تعداد ۱۶۳ نفر محکوم مالی در زندان‌های استان هستند که برای آزادی آن‌ها ۲۵ میلیارد تومان نیازاست.

افشون خاطرنشان کرد: در سال گذشته زمینه آزادی سه نفر از محکومین مالی این شهرستان را با پرداخت ۳ میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال فراهم کردیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۳ نفر از محکومین مالی اشکذری در زندان به سر می‌برند که برای آزادی آن‌ها به ۲ میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال  نیاز است.

در پایان این مراسم مبلغ ۱ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال جهت کمک به محکومین مالی شهرستان اشکذر جمع‌آوری گردید.

از دیگر برنامه ها آزادی دو زندانی به صورت نمادین  با آزاد نمودن ۲ کبوتر توسط جمعی از کودکان و نوجوانان، اجرای موسیقی به خوانندگی حمید رضا استادیان و اجرای نمایش با مضمون آزادسازی و کار خیر ، اجرای ضرب زورخانه توسط مرشد محمد دهقانی و همچنین پخش تیزر و مستند گزارشی از آزادی زندانی جرایم غیر عمد بودند.

گفتنی است روابط عمومی نمایندگی ستاد دیه استان یزد در راستای فرهنگسازی و مشارکت کودکان و نوجوان  در کار خیر، انفاق و آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد صندوقی را طراحی و ساخت و جهت محقق شدن این امر قرار است در همایش ها، جشن ها، برنامه های فرهنگی و هنری استان جایگاهی اختصاص دهند که شروع آن با سومین همایش جشن گلریزان شهرستان اشکذر رقم خورد که خوشبختانه با مشارکت خوب کودکان و نوجوانان و حتی پدران و مادران همراه با فرزندان خردسال خود و افراد سالمند نیز به همراه نوه های خود در این راه گام برداشتند و دختری نابینا به این صندوق جمع آوری کمک های نقدی ستاد دیه  کمک نمود .

2M3A5641   2M3A5537   2M3A5399 2M3A5447     2M3A5266  2M3A5264  2M3A5335  2M3A5772

 

دومین همایش جشن گلریزان شهرستان خاتم

دومین همایش جشن گلریزان شهرستان خاتم با حضور حجت ا‌لاسلام جعفری امام جمعه خاتم، محمدرضا رفیعی زاده معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندان های استان، اسلام افشون مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد، و همچنین فرجام فاضلی فرماندار ، مدرس زاده رییس دادگستری، ابراهیم عاشوری رییس بازداشتگاه و دبیر برگزاری این همایش، سرهنگ حسین منصوری فرمانده نیروی انتظامی و دیگر مسئولین و خیرین شهرستان خاتم در تالار چهل ستون سلیم آباد هرات برگزار گردید.

گفتنی است پس از برگزاری نماز جماعت و صرف افطاری این جشن با تلاوت آیاتی قرآن کریم آغاز و حجت ا‌لاسلام جعفری امام جمعه خاتم، فرجام فاضلی فرماندار ، مدرس زاده رییس دادگستری این شهرستان سخنران این همایش و از دیگر برنامه ها اجرای نمایش با مضمون آزادسازی و کار خیر و همچنین پخش تیزر و مستند گزارشی از آزادی زندانی جرایم غیر عمد بودند.

این همایش به همت و تلاش و پیگیری های کارکنان بازداشتگاه شهرستان خاتم برپا گردید.

2M3A5971   2M3A5981  2M3A6003 2M3A6018

 

کمک یک میلیارد ریالی صنایع و خیرین اردکانی در جشن گلریزان

صنایع و خیرین این شهرستان یک میلیارد ریال به جشن گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد کمک کردند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان یزد؛  هادی مقیمی فرماندار اردکان گفت: استقبال خوب مردم و صنایع مختلف از این جشن، نشان‌دهنده این است که فرهنگ از خود گذشتگی در بین اقشار مختلف به خوبی در حال نهادینه شدن است.

IMG_5207
مقیمی با بیان اینکه جشن گلریزان، فرصتی مغتنمی است که مردم نیز در امور خیر و خداپسندانه، مشارکت فعال داشته باشند تصریح کرد: از این رو جشن گلریزان می‌تواند زمینه‌ساز تحکیم بخش فرهنگ مشارکت را در جامعه فراهم کرده و در کمک به زندانیان نیازمند، مردم و خیرین می‌توانند پیشگام باشند.
وی گفت: با ورود خیرین به عرصه حمایت از زندانیان مالی و جرایم غیر عمد، شاهد کاهش چشمگیر آسیب‌های اجتماعی نیز خواهیم بود .
معاون اداره کل زندان های استان یزد نیز در ادامه تصریح کرد: یکی از آیین های مهم این جشن کمک های مردمی می باشد که با کار خیر شان یک زندانی را آزاد می کنندو خانواده ای را شادمان می سازند.
IMG_5160
محمد سلیمی فرد نیز با بیان اینکه در استان یزد ۲۵ میلیارد تومان برای ۱۶۳ نفر زندانی جرائم غیر عمد در استان یزد نیاز است که از این مبلغ ۲۷۸ میلیون تومان جمع آوری شده است افزود: در سال گذشته در قالب جشن های گلریزان ۱۲۰ نفر زندانی جرائم غیر عمد با تامین افزون بر ۱۲۰ میلیارد ریال از زندان آزاد شده اند.
محمد سلیمی فر بیان داشت : هم اکنون ۱۶۳ نفر زندانی جرائم غیرعمد در زندان های استان هستند که برای آزادی آنها به بیش از ۲۵۰میلیارد ریال اعتبار نیاز است که امیدواریم خیران همراهی و حمایت کنند.
این مسئول تصریح کرد: سال گذشته چهار نفر زندانی غیر عمد اردکانی به جرم بدهی مالی و مهریه نیاز به ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال داشتند که در جشن گلریزان بدهی شان نقد و زمینه آزادی، مهیا شد.
سلیمی فرد گفت: امسال نیز چهار زندانی غیر عمد اردکانی نیاز به ۵۰ میلیارد ریال دارند که ۸۹۰ میلیون ریال آن از شاکیان رضایت گرفته شده است و امیدواریم زمینه آزادی آنها هم مهیا شود.
وی در پایان برگزاری جشن‌های گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد را یک اقدام بسیار موثر دانست و اذعان کرد: امیدواریم این تلاش‌ها همچنان ادامه داشته باشد تا شاهد زندانی بودن حتی یک زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌ها نباشیم.

IMG_5153  IMG_5148 IMG_5144    IMG_5263   IMG_5136   IMG_5152

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*