گزارشی از برگزاری جشن نسیم مهر

جشن با شکوه نسیم مهر ، ویژه کمک به خانواده زندانیان نیازمند، با حضور گسترده مسئولین ، خیرین و خانواده زندانیان در زندان مرکزی یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی یزد؛ در این همایش که با حضور جمعی از مسئولین، نیکوکاران و خانواده زندانیان در تالار غدیر زندان مرکزی یزد برگزار شد، عضو شورای فرهنگی عمومی استان یزد گفت: رسیدگی جدی به مشکلات روحی و روانی از مهمترین نیاز خانواده های زندانیان است که باید برای حل آنها به دنبال چاره اساسی بود.

مدیرکل زتدان های استان یزد در این نشست گفت: زندان بنا به فرمایشان مقام معظم رهبری، یک پدیده اجتماعی نامطلوب ولی ضرروت اجتماعی است.

رضا ذوالفعلی نژاد افزود: سعادت هر جامعه ای در گرو خانواده سالم و افراد سالم است چراکه اولین نهاد اجتماعی که انسان ها در آن پای می گذارند، خانواده است و اگر این نهاد کار خود را به درستی انجام ندهد، قطعا در جامعه هم دچار مشکلاتی خواهد شد.

وی گفت:برخی از خانواده زندانیان برای تامین نیازهای اولیه زندگی نظیر خوراک و پوشاک مشکلاتی دارند که توجه به این مسائل می تواند نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد.

ذوالفعلی نژاد اظهار داشت: اعتبارات کمیته امداد و سازمان بهزیستی پاسخگوی نیازهای برخی از خانواده زندانیان نیست و باید به صورت فراسازمانی به این موضوع نگاه کنیم و با نگاه کلی بتوانیم آسیب های این خانواده ها را کاهش بدهیم.

مدیرکل زندان ها و نایب رئیس انجمن حمایت از زندانیان استان افزود: طلاق نیز یکی دیگر از مشکلات امروز برخی از خانواده مددجویان است که بخش عمده ای از آن ناشی از فقر مادی است.

وی افزود: اگر فردی در جامعه مرتکب جرم شد ، خانواده آن فرد، مجرم نیستند و شایسته است خیرین و نیکوکاران در کنار نهادهای حمایتی از خانواده آن فرد حمایت کنند تا مشکلات بیشتری متوجه آن خانواده نشود.

حجت الاسلام سید محمد کاظم مدرسی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه محمدآباد یزد در همایش بزرگداشت روز نسیم مهر و رسیدگی به خانواده زندانیان افزود: دولت به تنهایی نمی تواند در رسیدگی به نیازهای خانواده زندانیان عمل کند و باید خیران و مردم همکاری نمایند.

وی ادامه داد: مشکلات مالی، درمانی ، فرهنگی و تحصیلی فرزندان خانواده زندانی و رسیدگی به معیشت آنها نیز از جمله مسائلی است که برای حل آنها یک عزم جدی همگانی و مسئولانه طلب می کند.

امام جمعه محمد آباد یزد تصریح کرد: در سال های اخیر توسط اداره کل زندان ها و برخی تشکل ها و مردم برای رسیدگی به امور مختلف خانواده زندانیان کارهای خوبی در استان انجام گرفته ولی قطعا کافی نیست.

مدرسی گفت: همه مردم و مسئولان باید بر حسب وظیفه دینی و انقلابی در این عرصه مهم و موثر پیشگام باشند که رسالتی مهم و تاثیر گذار محسوب می شود.

وی ، اشتغال زندانیان داخل زندان ، کم شدن اطاله دادرسی ، مرخصی‌های موردی و وجود بندهای باز و آزاد را از راهکارهای مهم مسئولان برای حل مشکلات زندانیان و خانواده‌های آنان برشمرد و از خیرین استان درخواست کرد برای حمایت از خانواده‌های زندانیان همت بیشتری داشته باشند.

دادستان یزد نیز در این نشست طی سخنرانی بر اهمیت کمک به خانواده زندانیان نیازمند تاکید کرد.

شمس بر ضرورت حمایت خیرین و نیکوکاران از انجمن حمایت از زندانیان تاکید کرد و خدمات شایسته اداره کل زندان ها و انجمن حمایت از زندانیان را در حمایت از خانواده مددجویان را قابل تحسین برشمرد.

در ادامه این برنامه گروه های هنری به اجرای برنامه های شاد و مسابقه ویژه فرزندان مددجویان پرداختند.

IMG_0729 IMG_0739 IMG_0747 IMG_0767 IMG_0776 IMG_0781 IMG_0786 IMG_0825 IMG_0831 IMG_0898 IMG_0903 IMG_0944 IMG_0952 IMG_0962

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*